بلاگ

درمان گیاهی کیست تخمدان

فهرست مطلب

با مطالعه این متن شما با درمان گیاهی کیست تخمدان، بهترین دارو های گیاهی موثر برای این بیماری، نحوه مصرف و شیوه های سنتی و طبیعی درمان این بیماری آشنا خواهید شد، با ما تا انتها همراه باشید.

سندرم تخمدان پلی‌کیستیک ناشی از ایجاد اختلال در غدد درون ریز بدن است که افراد مبتلا بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان اندومتر هستند.
بیماری هایی نیز مثل ناباروری، چاقی، فشار خون بالا و دیابت این بیماران را تهدید می کند.
در بیماری سندرم تخمدان پلی‌کیستیک که یک بیماری هتروژن است و عوامل هورمونی و عصبی وایمونولوژِکی درایجاد این بیماری نقش ایفا می کنند.
یکی از سلول های اصلی که در جلوگیری از ایجاد التهاب در بدن نقش دارند، سلول های لنفوسیت Treg می باشند.
تحقیقات نشان داده است که در افراد مبتلا به این بیماری میزان این سلول های لنفوستی Treg کم بوده و میزان التهاب بیشتر است.

درمان گیاهی کیست تخمدان

جهت دریافت اطلاعات بیشتر متن دمنوش برای درمان کیست تخمدان، کیست تخمدان شایع ترین بیماری در زنان، انواع کیست تخمدان را مطالعه نمایید.

اخیرا پژوهشی توسط دانشگاه علوم پزشکی اراک انجام گردید، در این مطالعه تاثیر عصاره هیدروالکلی رازیانه بر قدرت آنتی‌اکسیدانی سرم، میزان نیتریک اکساید و درصد سلول‌های Treg در موش های مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک مورد آزمایش قرار گرفت.
در این پژوهش از 18 تا موش نابالغ ماده ( 21 روزه با وزن 14 گرم) استفاده شده بود، این موش ها را به سه گروه شش‌تایی تقسیم کردند، گروه شش تایی اول ( گروه کنترل منفی)، به مدت 21 روز 0.1میلی‌لیتر روغن کنجد به صورت زیرجلدی دریافت کردند، گروه شش تایی دوم( گروه کنترل مثبت)، به مدت 21 روز 60 میلی‌گرم بر کیلوگرم، 0.5 میلی‌لیتر روغن کنجد دریافت کردند.
گروه شش تایی سوم (گروه‌های درمانی با رازیانه)، 21به مدت روز 0.5 میلی‌لیتر عصاره رازیانه را با غلظت 500 میلی‌گرم بر کیلوگرم دریافت کردند.
در ادامه این پژوهش تخمدان ها و سیکل جنسی موش ها مورد بررسی قرار گرفت و نتایج حاکی از آن بود که سیکل جنسی موش های درمان شده با رازیانه گروه شش تایی سوم به صورت طبیعی بود.
رازیانه به طورمعنی دار منجر به کاهش کیست های تخمدانی در این موش ها شده بود و به طور معنی دار میزان سلول های Treg افزایش و غلظت نیتریک اکساید کاهش یافته بود.

رازیانه برای درمان گیاهی کیست تخمدان

یکی از روش های درمان گیاهی کیست تخمدان، استفاده از گیاه رازیانه می باشد، رازیانه به دلیل دارا بودن مقادیر فراوان هورمون استروژن بسیار مفید بوده و برای 90 درصد از خانم ها قابل تجویز می باشد.
مصرف این گیاه علاوه بر این که در درمان کیست تخمدان موثر است بلکه در درمان بسیاری از بیماری ها و مشکلات زنان مفید و کاربردی است.
می توان عرق رازیانه را بعد از صرف هر وعده غذایی نیم فنجان نوشید.
می توان گیاه رازیانه را به همراه گل ختمی، پیاز، آویشن، مرزنجوش، تخم کتان و اسطوخودوس جوشانده و آن را در یک وان ریخته و داخل آن نشست، این روش منجر به پاکسازی رحم و تخمدان ها می شود.
مصرف دمنوش رازایانه نیز برای درمان این بیماری بسیار موثر می باشد استفاده از این دمنوش گیاهی نسبت به عرق رازایانه هزینه کمتری دارد.
برای تهیه دمنوش رازیانه می توانید یک قاشق چای‌خوری رازیانه کوبیده را داخل قوری حاوی آب داغ بریزید و اجازه دهید تا 15 دقیقه دم بکشد، سپس دمنوش آماده شده را میل کنید، روزانه دو بار می توانید از این دمنوش استفاده کنید.
در مواردی که کیست تخمدان نسبتا بزرگ باشد از رازیانه استفاده می شود زیرا رازیانه یک داروی قوی برای درمان کیست تخمدان است.
بهترین روش استفاده از رازیانه، استفاده از عرق آن به همراه یک قاشق غذاخوری عسل است.

رازیانه برای درمان گیاهی کیست تخمدان
درمان سندروم پلی کیستیک تخمدان با رازیانه

اسطوخودوس داروی موثر در درمان کیست تخمدان

از دیگر گیاهان مفید و موثر در درمان کیست تخمدان، گیاه اسطوخودوس می باشد، علاوه براین ، گیاه اسطوخودوس یک آرام بخش قوی است.
می توانید از دمنوش اسطوخودوس برای درمان کیست تخمدان استفاده کنید، بدین صورت که یک قاشق غذاخوری از این گیاه را در یک لیوان آب جوش قرار دهید و به مدت 10 دقیقه اجازه دهید تا دم بکشد سپس از صافی بگذارنید و قبل از خواب میل کنید.

چای بابونه برای درمان طبیعی کیست تخمدان

چای بابونه یکی از دمنوش های گیاهی موثر برای درمان کیست تخمدان و کاهش درد و نارحتی ها ی ایجاد شده از این بیماری بسیار موثر است.
گیاه بابونه آرام بخش بوده و به همین دلیل دردهای ناشی از این بیماری را کاهش می دهد.
این گیاه دارای طبیعت گرم بوده و می تواند جریان خون را در لگن و رحم تحریک کرده و از ایجاد قاعدگی های نامنظم جلوگیری کند.
می توانید دمنوش بابونه را به این روش تهیه کنید، ابتدا دو قاشق چای خوری بابونه خشک را در یک فنجان حاوی آب گرم بریزید و اجازه دهید تا 10-5 دقیقه بماند.
می توانید به این ترکیب یک قاشق چای خوری عسل نیز اضافه کرده و دو سه بار در طول روز میل نمایید.

چای بابونه برای درمان طبیعی کیست تخمدان

درمان گیاهی کیست تخمدان با دارچین

مقاومت به انسولین یکی از مهم ترین فاکتورهای موجود در سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) است، دارچین در کنترل دیابت نوع 2 نقش داشته و موجب کاهش مقاومت به انسولین می شود و در نتیجه منجر به کاهش قندخون می شود.
تحقیقات نشان داده است زنانی که مبتلا به بیماری سندرم تخمدان پلی کیستیک بودند به مدت شش ماه و روازنه از مکمل های دارچین استفاده کرده اند عادت ماهانه منظم تری نسبت به سایر زنان داشتند.
دو نفر از بین یازده نفر در گروه مورد آزمایش به صورت طبیعی و بدون هیچ گونه اقدام درمانی باردار شدند.
در زنانی که مبتلا به بیماری سندرم تخمدان پلی کیستیک هستند روند تخمک گذاری با اختلال روبه رو است، این دو نفر بدون هیچ گونه اقدام باردار شده ، روند تخمک گذاری به شکل طبیعی انجام گرفته بود.

در زنانی که به بیماری سندرم پلی کیستیک تخمدان مبتلا هستند خطر ابتلا به بیماری دیابت نیز شایع است. مطالعات نشان داد که در این افراد مقاومت به انسولین به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

می توانید به یک لیوان آب داغ، یک قاشق چای خوری از پودر دارچین اضافه کنید.
می توانید به صورت مکمل که معمولا به شکل یک کپسول 1.000 میلی گرمی پیشنهاد می شود، استفاده کنید.
همچنین می توانید از پودر دارچین به عنوان یک ادویه در رژیم غذایی خود استفاده کنید( از طریق پاشیدن پودر روی غلات، پنیر، بلغور جو دو سر، کره بادام زمینی، ساندویچ و سایر غذاها).
می توان از روغن دارچین جهت تسکین درد های ناشی از کیست تخمدان نیز استفاده کرد ( مالیدن روی کشاله ران).
درصورت مصرف این گیاه به دلیل کاهش قند خون حتما با پزشک مشورت کنید و مصرف بیش از دو قاشق غذاخوری از این گیاه در طول روز نیاز نیست.

زنجبیل برای درمان گیاهی کیست تخمدان

زنجبیل به کاهش التهاب و دردهای نشات گرفته از وجود کیست در تخمدان می تواند موثر باشد زیرا زنجبیل می تواند گرمای بدن را افزایش دهد.
زنجبیل یک گیاه مهم در درمان و مقابله با بیماری های التهابی است ، دارای خاصیت ضد سرطانی و حاوی آنتی اکسیدان فراوان است، در یک تحقیقی نشان داده شد که زنجبیل مانع رشد سلول های سرطانی تخمدان می شود و به رفع درد و انقباضات شکمی کمک می کند.
میتوانید زنجبیل را به همراه 2 ساقه کرفس، نصف لیوان آب سیب، پودر آناناس را می توانید باهم مخلوط کرده و یک آب میوه طبیعی میل کنید میتوانید این نوشیدنی طبیعی را روزانه یکبار مصرف کنید.
می توانید از چای زنجبیل روزانه دو بار مصرف کنید، تکه زجبیل را پوست بکنید و قطعه قطعه کنید و با دو فنجان آب به مدت 10 دقیقه بجوشانید؛ و سپس از حرارت بردارید.
اگر طعم زنحبیل برایتان ناخوشایند است می توانید مقداری لیمو ترش، عسل به آن اضافه کنید.
همچنین می توانید روغن زنجبیل را به کشاله ران بمالید استفاده از روغن زنجبیل بدین روش منجر به کاهش درد در نواحی مذکور می شود.

کوهوش سیاه برای درمان کیست تخمدان

پیش بینی می شود دلیل تاثیرگذاری گیاه کوهوش سیاه به خاطر وجود ماده ای به نام فیتواستروژن باشدکه عملکرد هورمون استروژن را تقلید میکند.
از این گیاه برای تقویت تعادل هورمون های بدن استفاده میکنند، افرادی که به بیماری تخمدان پلی کیستیک مبتلا هستند در صورت استفاده از این گیاه، شانس باردار شدنشان با کلومید افزایش مییابد.
استفاده منظم و روزانه این گیاه میتواند اندازه فیبروم رحم را تا 30 درصد کاهش دهد.
اختلالات و مشکلات مربوط به سندرم پیش از قاعدگی(PMS) و اختلال دیسمورفیک پیش از قاعدگی (PMDD) با این گیاه قابل درمان است.

کوهوش سیاه برای درمان کیست تخمدان
گیاه کوهوش سیاه به تقویت هورمون های بدن کمک کرده و در بهبود بیماری کیست تخمدان موثر است.

آب آلوئه ورا و درمان گیاهی کیست تخمدان

آب آلوئه ورا می تواند به تعادل هورمونی بدن کمک کند بنابراین می تواند نقش موثر در جلوگیری از انواع کیست تخمدان را داشته باشد؛ میزان دوز توصیه شده برای مصرف آب آلوئه ورا یک لیوان است (هر روز قبل از غذا)، می توانید به آن مقداری عسل اضافه کنید و این ترکیب را مصرف نمایید.

جهت خرید عرق آلوئه ورا از عطاری آنلاین سحرانا کلیک کنید.

آب آلوئه ورا و درمان گیاهی کیست تخمدان

سرکه سیب مناسب برای درمان گیاهی کیست تخمدان

یکی از بهترین روش ها برای رهایی از کیست تخمدان، استفاده از سرکه سیب می باشد.
کمبود پتاسیم یکی از دلایل ایجاد کیست تخمدان می باشد. مصرف سرکه سیب می تواند میزان کم پتاسیم را به حداقل برساند و در نتیجه خطر ابتلا به کیست تخمدان را کم می کند.
سرکه حاوی مقدار زیادی پتاسیم است و حتی می تواند اندازه کیست تخمدان را کوچک تر کند.
جهت مصرف سرکه سیب بدین منظور می توانید سرکه سیب را در یک ظرفی بریزید و مقداری آب گرم و یک قاشق غذاخوری شیره سیاه اضافه کنید و هر روز 2-1 لیوان از آن میل نمایید.

سیاه دانه به همراه عسل برای درمان گیاهی کیست تخمدان

برای مبارزه با کیست تخمدان می توان از ترکیب سیاه دانه و عسل استفاده کرد، بعد از ترکیب این مواد می توان قبل از غذا یک قاشق غذاخوری مصرف کرد.
طعم سیاه دانه تلخ است، به عنوان ماده ی ضد انگل، ضد باکتری و مسهل از زمان های قدیم کاربرد دارد؛ مصرف سیاه دانه توسط زنان شیرده باعث افزایش ترشح شیر در آنان می شود.
به دلیل آهن و پتاسیم فراوان موجود در سیاه دانه در تقویت سیستم ایمنی بدن، خونی و یبوست از آن استفاده می‌شود.

به دلیل مواد معدنی و ویتامین های موجود در سیاه دانه در درمان بیماری هایی نظیر سل،‌ بیماری‌های قلبی و عروقی، کم‌خونی و میگرن و درمان گیاهی قند خون استفاده شود، به دلیل اسیدهای چرب ضروری فراوان که در سیاه دانه وجود دارد سیاه دانه نوعی ترکیب ضد سرطان می باشد.

جهت خرید پماد سیاه دانه و یا روغن سیاه دانه کلیک کنید.

سیاه دانه به همراه عسل برای درمان گیاهی کیست تخمدان

چای گل داودی برای درمان کیست تخمدان

استفاده از چای گل داوودی به تنظیم چرخه قاعدگی کمک می کند، باعث کاهش ناراحتی و ایجاد آرامش می شود.
مطالعات انجام شده نشان داده است که مصرف گل داوودی، کرفس، جعفری، میوه مانع از پیش روی سرطان می شود و خطر ابتلا به این بیماری را کاهش می دهد.
علت وجود این خاصیت در گل داوودی به خاطر وجود ماده ی آپیگنین در آن است.

درمان گیاهی کیست تخمدان با دانه کتان

دانه کتان توانایی ایجاد تعادل بین میزان استروژن و پروژسترون را دارد و می تواند به کاهش کیست تخمدان کمک کند ؛ به دلیل مقادیر بالای فیبر موجود در آن، مصر دانه های کتان به حذف سموم بدن نیز کمک می کند. طریقه مصرف دانه های کتان به منظور مبارزه با کیست تخمدان بدین صورت است:
می توانید یک قاشق غذاخوری از دانه کتان را در یک کاسه حاوی آب گرم قرار داده و به طور کامل مخلوط کرده و با معده خالی میل کنید.
می توانید مقداری از این دانه ها یا روغن تخم کتان را به وعده غذایی خود اضافه کنید( داخل سوپ، ماست، سالاد و… می توانید اضافه کرده و به همراه غذا میل کنید).

علائمی که در افراد مختلف در اثر این بیماری ایجاد می شود متفاوت است این علائم عبارتند از: قاعدگی نامنظم، ناباروری، اضافه وزن، آکنه و رشد موهای زائد مردانه.
تخم کتان از قدیم توسط مصریان در تهیه دارو استفاده می شد، اخیرا برای درمان بیماری سرطان پروستات در آقایان نیز استفاده می شود، این توانایی به خاطر مواد موجود در داخل پوست رویی آن می باشد.
پزشکان برای مبارزه با این بیماری یکسری داروهایی تجویز می کنند اما بیشتر این داروهای شیمیایی دارای عوارض جانبی نیز هستند.

درمان گیاهی کیست تخمدان با دانه کتان
استفاده از تخم کتان هم برای درمان بیماری پروستات رایج در مردان و کیست تخمدان رایج در زنان موثر است.

درمان گیاهی کیست تخمدان با شیرین بیان

اخیرا تحقیقات در مورد شیرین بیان نشان میدهد که شیرین بیان نقش موثری در درمان بیماری کیست تخمدان، تنظیم قاعدگی و تقویت باروری دارد، شما می توانید از گیاه ، دمنوش ، شیره یا عرق شیرین بیان استفاده کنید.

زردچوبه برای درمان گیاهی کیست تخمدان

زردچوبه علاوه بر این که یک ادویه مناسب برای غذاها می باشد یک داروی طبیعی است که دارای خاصیت ضدالتهابی بوده و حاوی مواد آنتی اکسیدانی می باشد.
در در مان بیماری هایی مثل بیماری قلبی، دیابت، مشکلات کبدی، کیست تخمدان و … قابل استفاده است؛ زردچوبه کبد را تقویت می کند و به دلیل همین خصوصیت زرچوبه می تواند به حذف سموم و مواد زائد و هورمون های بیش از حد که در بدن تولید کی شود کمک کند.
ماده ی اصلی و ضد سرطانی موجود در زردچوبه کورکومی می باشد مطالعه ای نشان داده است که مصرف زردچوبه سرعت رشد و تکثیر سلول های سرطانی مخصوصا در کبد را کاهش می دهد.
روزانه مصرف 1200 میلی گرم کپسول زردچوبه پیشنهاد می شود، می توانید زردچوبه را در هر وعده غذایی خود جای دهید و یا می توانید یک قاشق چای خوری از زردچوب را در یک لیوان حاوی آب بریزید و به صورت شربت میل نمایید.

ریشه گیاه ماکا برای درمان کیست تخمدان

مصرف این گیاه می تواند منجر به بهبود هورمون های اساسی و مهم زنانه و مردانه شود.
ریشه گیاه ماکا توازن هورمونی در بدن فرد مصرف کننده ایجاد میکند، گیاه ماکا از لحاظ ظاهری شبیه به تربچه و چغندر است.
این گیاه به دلیل دارا بودن ماده گلوکوزینولات باروری مردان و زنان را افزایش میدهد و میتواند نقش موثری در درمان تخمدان پلی کیستیک داشته باشد.
گیاه ماکا دارای خاصیت آنتی اکسیدانی است و باعث افزایش سوپراکسید دیسموتاز و گلوتاتیون میشود.

ریشه گیاه ماکا برای درمان کیست تخمدان
گیاه ماکا در درمان کیست تخمدان موثر است.

چغندر برای کیست تخمدان

چغندر دارای ترکیبی به نام بتایسینین است که این ماده موجب تقویت عملکرد کبد و دفع سموم بدن می شود و به دلیل دارا بودن مواد قلیایی در حفظ تعادل اسیدی بدن موثر است و به همین دلیل می تواند در مبارزه با کیست تخمدان موثر و مفید باشد.
می توانید برای مصرف چغندرآب آن را بگیرید و ژل استخراج شده از برگ های آلوئه ورا مقدار مازاد ملاس بلکسترا را به آن اضافه کنید سپس این ترکیبات را به خوبی باهم میکس کنید و مخلوط حاصل را هر روز مصرف نمایید.

گیاه دانگ کوای

گیاه دانگ کوای با نام علمی Angelica sinensisمی باشد امروزه این گیاه جینسینگ زنانه نیز نامیده میشود.
کاربردهای مهم این گیاه از جمله درمان افسردگی ، یبوست، کمک به تعادل هورمونی و کاهش علائم دردناک یائسگی است.
طبق تحقیقات و مطالعاتی که در ایتالیا انجام گرفته مشخص شد که این گیاه میتواند همانند هورمون استروژن عمل کند و به تنظیم هورمون های در بدن کمک کند.

گیاه دانگ کوای
گیاه دانگ کوای در برقراری تعادل هورمونی مفید است.

استفاده از بادکش برای کاهش دردهای ناشی از کیست تخمدان

بادکش ( حجامت خشک) یکی از راه های درمانی که در طب سنتی بیشتر از آن استفاده می شود، بادکش به دو صورت سرد و گرم انجام می گیرد و باعث ایجاد مکش و گرمی در نواحی مختلف بدن می شود.
استفاده از این روش برای مبارزه با کیست تخمدان تنبلی و سردی تخمدان بسیار خوب می باشد؛ بادکش باید زیرشکم و پشت بدن بیمار انجام گردد، بادکش پشت ساقین هر دو پا تاثیر خوبی در درمان قاعدگی های دردناک دارد.
به دلیل وجود برخی مسائل گاهی استفاده از بادکش گرم کافی نبوده و باید به همراه آن یکسری داروهای گیاهی استفاده کرد، درصورتی که بادکش به طور دقیق و باصحت کامل انجام بگیرد تاثیر خیلی زیادی داشته و می توان از مصرف داروهای شیمیایی گران قیمت حتی جراحی خلاص شد.
نکته: هر گونه اقدامی که باعث تحریک و انحرافی در خون شود مثل بادکش و حجامت در زمان پریودی ممنوع است.

گرم کردن پایین تنه با کیسه آب گرم

استفاده از کیسه آب گرم جهت تسکین درد در دوران بارداری و دوران قاعدگی بسیار مناسب و مفید می باشد. اگر از کیسه های پلاستیکی استفاده می کنید و دارای بوی بدی می باشد می توانید از کیسه هایی که بدون بو ساخته شده اند استفاده نمایید.

گرم کردن پایین تنه با کیسه آب گرم
گرم کردن پایین تنه با کیسه آب گرم می تواند به دردهای ناشی از بیماری کیست تخمدان کمک کند.

گیاه صد تومانی

گیاه صد تومانی دارای خاصیت ضد التهابی است و برای درمان بیماری دیسمنوره و قاعدگی های دردناک مفید است.
در صورتی که این گیاه را با شیرین بیان به صورت ترکیبی استفاده کنید نتایج بسیار موثری را به دنبال خواهد داشت.
این گیاه ترکیبات شیمیایی خاصی دارد که این ترکیبات شبیه هورمون استروژن عمل میکنند، بهیمن دلیل در درمان کیست تخمدان حتی برای تقویت بارداری نقش بسزایی دارد.

دمنوش ریشه و گل های این گیاه را می توانید استفاده کنید که درمان انقباض رحم، آندومتریوز، آدنومیوز و فیبروئید رحم کمک می کند.

درمان گیاهی کیست تخمدان با مصرف میوه و سبزیجات

مصرف کاهو و سکنجبین یا لیمو شیرین در مبارزه با این بیماری به شما کمک خواهد کرد، در طول هفته سه بار خوردن خورشت کرفس می تواند در بهبود این بیماری کمک کند.
خوردن سبزیجات سبز رنگ (کلم پیچ، اسفناج، کلم بروکلی، بروکسل) برایمبارزه با کیست تخمدان مفید است؛ به دلیل وجود دی ایندولیل متان (DLM) این سبزیجات به تخلیه استروژن اضافی بدن کمک می کنند.
در این مواقع بهتر است از موادی استفاده کنید که به سم زدایی کبد شما کمک می کند، بدین منظور می توانید از سبزیجات دارای تری پپتید سنگین مثل آواکادو، مارچوبه و غذا های غنی از سلنیوم مانند بادام برزیلی و بلغور جو دوسر، تخم مرغ که حاوی پروتئین های ضروری زیستی است استفاده کنید.
میوه و سبزیجات بهترین منابع فیبر هستند؛ بهتر است از غذاهایی که دارای فیبر فراوان هستند اتفاده کنید زیرا فیبرهای موجود در رژیم غذایی شما باعث کاهش جذب ثانویه استروژن شده و ابتلا به بیماری های مرتبط با استروژن نظیر سرطان سینه و کسیت را کاهش می دهد؛ می توانید به از دانه های کتان در در غذای خود ( سوپ، سالاد، اسموتی) استفاده کنید.

تغییر تغذیه می تواند تاثیرگذارتر از مصرف داروهای شیمیایی باشد، درست است که تغییر تغذیه و رژیم غذایی برای بسیاری از زنان دشوار می باشد.
مصرف موادی که سیستم متابولیسمی بدن را پشتیبانی میکند، روغن های سالمتر، گندم کمتر، گلوتن کمتر، پروتئین بالا، چربی پایین، سبزیجات تازه زیاد و هر چیز دیگری که به افزایش عضله کمک میکند.
در طول زمان وجود کیست تخمدان در بدن منجر می شود تا بدن فرد بیمار انسولین را قبول نکند، هورمون مسئول ترشح انسولین به تدریج توانایی خود را در پایین آوردن قند خون کم کم از دست می دهد.

کاهش وزن برای مقابله با کیست تخمدان

کاهش وزن در تنظیم هورمون ها، جلوگیری از ایجاد کیست بسیار موثر است؛ چاق بودن یکی از علت بسیاری از بیماری ها مثل بیماری کیست تخمدان است بهتر است در کاهش وزن خود از طریق رژیم های لاغری تلاش کنید؛ تقریبا 50 درصد از زنانی که مبتلا به این بیماری هستند چاق می باشند.
بدین منظور بهتراست از مصرف کنید و از خوردن فست فودها ، غذاهایی که باعث مقاومت به انسولین می شوند و غذاهایی که کربوهیدرات های تصفیه شده دارند خودداری کنید ( نان سفید، هر چیزی که از آرد سفید تولید شده باشد، سیب زمینی سفید، ماکارانی ها، دسر ها، مافین ها و دیگر خوراکی های شیرین).
به جای مصرف غذاهایی که دارای کربوهیدرات های تصفیه شده هستند می توانید از غذاهایی سالمی که به کاهش وزن تان نیز کمک بکند استفاده کنید (پروتئین های سبک مانند ماهی و مرغ، غذاهای دارای فیبر زیاد مانند کلم بروکلی، سبزی، انواع توت و کدو، غذاهای ضد التهاب و ادویه جات مانند گوجه فرنگی، زردچوبه، کلم، روغن زیتون و بادام).

گیاه نخل اره ای

در زنانی که مبتلا به بیماری کیست تخمدان هستند میزان هورمون آندروژن زاید میباشد و گیاه نخل اره ای دارای خاصیت ضد آندروژنی است.
مصرف این گیاه یک روش طبیعی برای افزایش میزان تستوسترون بدن است.
با افزایش سن میزان این هورمون در بدن کاهش مییابد، بالا بودن تستوسترون بدن منجر به بهبود خلق و خو، میل جنسی و شناخت انسان میشود و کاهش آن میتواند منجر به بیماری های قلبی شود.
آنزیمی که تستوسترون را به دی‌هیدروتستوسترون تبدیل می کند، 5α-R نام دارد، نخل اریکا باعث کاهش میزان این آنزیم شده و در نتیجه سطح تستوسترون موجود در بدن حفظ میشود.
همچنین مصرف این گیاه در بهبود بیماری سرطان پروستات در آقایان بسیار موثر است و تحقیقات نشان داد که مصرف این گیاه همانند داروی فیناستراید است.

گیاه پنج انگشتی

مطالعات زیادی برای این گیاه و شناخت خواص آن انجام گرفته است، مصرف این گیاه برای کاهش ناراحتی ها و دردها و خونریزی های غیرعادی ناشی از یائسگی بسیار موثر است.
گیاه پنج انگشتی منجر به پخش هورمون های تستوسترون، استروژن و پروژسترون شده و به خاطر همین ویژگی در تقویت بارداری مفید است.
یکی دیگر از کاربردهای مهم گیاه پنج انگشتی کمک به بهبود بیماری تنبلی تخمدان و درمان مشکلات مربوط به بیماری کیست تخمدان است.
این گیاه منجر به افزایش سطح پرولاکتین در بدن می شود که وجود این ماده در بدن در فرایند تخمک گذاری مفید بوده و به کاهش دردهای پستان ها نیز موثر است.
گیاه پنج انگشتی باعث تحریک هیپوتالاموس و هیپوفیز شده و ترشح هورمون از محور مرکزی بدن انجام میگیرد. مصرف این گیاه موجب کاهش ترشح FSH و افزایش ترشح پرولاکتین و LH می شود، این هورمون های آزاد شده از هیپوفیز باعث میشود در دوره تخمک گذاری، هورمون استروژن از تخمدان ها ترشح شود.
نکته: مصرف این گیاه در درمان مشکل ضخیم شدن دیواره رحم بسیار مفید است.
در صورتیکه این گیاه را مصرف کنید حدود 3 تا 4 ماه طول میکشد تا نتایج آنرا مشاهده کنید.

داروی ترکیبی کیست تخمدان

یک ترکیب کاربردی موثر در درمان کیست تخمدان ترکیبی از چند داروی گیاهی استفاده شده است.
بدین منظور میتوانید عروسک پشت پرده، ناخنک، شوید، تخم کرفس،کاکنج، بومادران، تخم کاهو، انیسون، سداب ، نیلوفر، زیره و سیاه دانه را باهم ترکیب کنید ( از هرکدام به اندازه ی10 گرم)، این ترکیبات حاصل را با دو لیوان آب دم کنید و قبل از غذا میل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه
علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من