اصول کسب وکار سحرانا با رعایت مشتری مداری و تکریم صاحبان کسب وکارهایی که درسحرانا به ارائه کالا و خدمات خواهند پرداخت، تهیه و تنظیم شده است و کلیه کاربران و کسب وکارهایی که از سحرانا استفاده خواهند کرد، با اعلام و معرفی کالا یا خدمات، برای همکاری در سحرانا یا سفارش گذاری در این بستر، پذیرش قوانین و مقررات سحرانا را اعلام می کنند. گفتنی است که تمامی قوانین و مقررات و شرایطی که در ادامه خواهید خواند در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران از جمله «قانون حمایت از مصرفکنندگان و تولیدکنندگان»، «قانون تجارت الکترونیک»، «قانون تجارت» و «قانون نظام صنفی» تدوین شده است.
در صورتی که تغییرات کلی و یا جزئی در قوانین و مقررات مندرج در این درگاه (پلتفرم، وب، اپلیکیشن) با نام سحرانا sehrana ایجاد شود، در همین بخش از درگاه انتشار یافته و به روزرسانی خواهد شد. بنابراین فرض بر این است که کاربران و کسب وکارها قبل از هرگونه سفارش، اقدام، ارائه کالا یا خدمات در این بستر، نسبت به مطالعه قوانین اقدام کرده اند. عدم مطالعه، به معنی عدم پذیرش قوانین و مقررات نخواهد بود. به عبارت دیگر هرگونه فعالیت در این بستر، به معنی پذیرش قوانین و مقررات سحرانا بر مبنای آخرین ویرایش خواهد بود.
رعایت حریم شخصی: اساس فعالیت سحرانا بر مبنای حفظ حریم شخصی افراد و کاربران و کسب وکارها است و اطلاعاتی که از کاربران و یا کسب وکارها هنگام ثبت نام و یا سفارش گیری و یا دیگر مراحل، دریافت می شود، در اختیار سایر اشخاص حقیقی یا حقوقی قرار نخواهد گرفت مگر در چارچوب قانون و به درخواست نهاد قضایی. بنابراین تمامی اطلاعات کاربران محرمانه تلقی می شود . از دیگر سو کاربران محترم هم مکلف به رعایت اصول نگهداری رمز عبور و دقت در استفاده از خدمات سحرانا بوده و باید از اطلاعات خود مراقبت نمایند؛ آن را کاملاً انحصاری و شخصی تلقی کنند و در اختیار دیگران قرار ندهند.
تعاریف
کاربر: اشخاص حقیقی و یا حقوقی که متقاضی استفاده از خدمات سحرانا بوده و یا نسبت به سفارش گذاری درسحرانا اقدام می کنند
کسب وکارها: اشخاص حقیقی و یا حقوقی که نسبت به معرفی و ارائه کالا و یا خدماتی جهت عرضه به کاربران اعم از دیگر کسب وکارها و یا مشتریان از طریق پلتفرم سحرانا اقدام می کنند و مسئولیت کامل اخذ مجوز های لازم برای معرفی و ارائه کالا و خدمات مزبور، رعایت اصول حرفه ای، قوانین و مقررات، استاندارد های قانونی و مشتری مداری را رأساً به عهده داشته و سحرانا صرفاً بستر معرفی و ارائه محصولات یا خدمات را فراهم می آورد. ایفای تعهدات کاملاً به عهده کسب وکار مورد نظراست و چنانچه کسب وکاری، برای استفاده از کالا یا خدمات خود توسط کاربران شرایط و قوانینی را لازم بداند، باید مراتب را به طور شفاف و کامل در سحرانا درج و قبل از قطعی شدن سفارش، آنها را به رؤیت و تائید کاربر برساند. در هر حال عدم مطالعه کاربر و یا عدم ارائه یا ارائه ناقص شروط و قوانین و مقررات موردنظر، هیچگونه مسئولیتی برای سحرانا و مالک آن نخواهد داشت.

حساب کاربری: حسابی است که کاربر یا کسب وکارها با ثبت نام در سحرانا به دست می آورند و با استفاده از آن امکان بهره مندی از خدمات پلتفرم سحرانا را خواهند داشت. بنابراین لازم است کاربران هنگام ثبت نام و سفارش گذاری، اطلاعات صحیح و دقیق خود را اعلام کنند.
ایجاد حساب کاربری به نام دیگران یا استفاده از حساب کاربری دیگران بدون مجوزهای قانونی، برخلاف قوانین و مقررات کشور و سحرانا است. چنانچه به تشخیص سحرانا نیاز به ارائه اطلاعات و یا مدارک مازادی از سوی کاربر و یا کسب وکارها باشد، ارائه آن ضروری است، در غیر این صورت سحرانا مجاز به مسدود یا محدود کردن حساب کاربر یا کسب وکار در استفاده از امکانات سحرانا خواهد بود. ضمناً به منظور ایجاد انضباط در فعالیت سحرانا و رعایت قوانین و مقررات کشور، سحرانا مجاز خواهد بود هرگاه صلاح بداند نسبت به لغو یا حذف حساب کاربری یا امکان معرفی و ارائه کالا یا خدمات کسب وکارها در سحرانا اقدام کند. این اقدام مستلزم هیچگونه اعلام و اخطار قبلی نیست.
اطلاع رسانی: جهت معرفی و ارائه کالا یا خدمات مناسب از طریق سحرانا، از پیامک، ایمیل یا سایر روش های متداول در ایران استفاده خواهد شد. چنانچه کاربر یا کسب وکارها نسبت به قطع یا لغو موقت یا دائم دریافت و استفاده از اینگونه خدمات ارتباطی اقدام کنند ممکن است بهره مندی از خدمات سحرانا برایشان دچار وقفه شده یا مقدور نباشد.
کد تخفیف: سحرانا ممکن است، برای کاربران یا کسب وکارها به اقتضای حجم و نوع تعامل باسحرانا کد های تخفیف در نظر بگیرد؛ بنابراین رعایت اصول و مقررات بهره مندی از کد های تخفیف الزامی بوده و دریافت کنندگان به هیچ وجه مجاز به در اختیار گذاشتن آنها به دیگران یا فروش آنها به هر نحوی نیستند.
در صورتی که هرگونه اقدام مجازی یا فیزیکی کاربران و کسب وکارها، منجر به بروز خسارت به سحرانا یا دیگر اشخاص به هر نحوی از قبیل خسارت مادی یا معنوی، لطمه به اعتبار و خدشه دار شدن نام تجاری، اموال و دارایی ها و … شود، جبران خسارات به تشخیص سحرانا بر عهده متخلف بوده و علاوه بر آن، سحرانا مجاز به قطع امکان بهره مندی متخلف از خدمات سحرانا و در صورت صلاحدید پیگرد قانونی است.
کاربران خود را متعهد به رعایت حقوق مادی و معنوی سحرانا دانسته و به موجب قوانین ایران بدون اجازه کتبی سحرانا مجاز به استفاده از نام و نشان سحرانا تحت هیچ عنوانی نیستند.
به استناد قوانین ایران، کاربران و کسب وکارها مجاز به هرگونه تلاش برای دسترسی غیرقانونی و غیرمجاز به سامانه سحرانا، همکاران و شرکای تجاری آن نیستند.
بر مبنای قانون تجارت و همچنین قانون تجارت الکترونیکی ایران، کاربران و کسب وکارها با ثبت نام یا عقد قرارداد با سحرانا برای استفاده از پلتفرم آن، متعهد به رعایت اصول و شرایط مربوط به عقود و معاملات از راه دور و از طریق دستگاه های الکترونیکی و رایانه ای هستند.
رعایت اصول، قوانین و مقررات کشور و همچنین سحرانا، برای حمل مرسوله از سوی کاربران و کسب وکارها تعهد می شود.
جبران کلیه خسارات وارده مادی و معنوی به اشخاص حقیقی یا حقوقی و همچنین سحرانا به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات کشور و سحرانا، با تشخیص سحرانا بر عهده متخلف خواهد بود.

پشتیبانی و رسیدگی به شکایات :
پلتفرم سحرانا امکان بهره مندی در ساعات و مناطق تعیین شده برای تحویل کالا یا خدمات را به نحوی فراهم کرده که کاربران یا کسب وکارها با آرامش کافی از درگاه سحرانا استفاده کنند؛ در صورت بروز هرگونه اختلال در عدم امکان بهره مندی از خدمات سحرانا، واحد پشتیبانی سحرانا با کمال افتخار در خدمت شما خواهد بود.
در صورت بروز هرگونه خلل یا اشتباه در ارائه کالا یا خدمات سحرانا اعم از مستقیم یا توسط کسب وکارهای همکار با پلتفرم سحرانا، واحد رسیدگی به شکایات سحرانا خود را موظف به پیگیری فوری و اعلام نتیجه اقدامات می داند لذا کاربران و کسب وکارها می توانند از طریق آدرس ایمیل سحرانا نسبت به ثبت شکایت خود اقدام نمایید. info@sehrana.com
تعهدات اختصاصی کسب وکارها :
ارائه اطلاعات صحیح در پلتفرم سحرانا و معرفی کالا و خدماتی که به موجب قانون مجاز بوده و امکان ایفای آن بدون هیچگونه کاستی، تأخیر و پیش شرطی در قبال سحرانا و کاربران برای آنها میسر باشد
اعلام و پرداخت به موقع کلیه حقوق و عوارض دولتی از جمله مالیات بر ارزش افزوده.
رعایت کلیه قوانین و مقررات کشور و همچنین سحرانا به ویژه در مواردی که احتمال خسارت مادی، جانی و معنوی به کاربران و اعتبار و کارکنان سحرانا می شود. در صورت عدم رعایت جزئی یا کلی موارد موصوف، سحرانا مجاز به لغو دائم یا موقت دسترسی به سحرانا بوده و علاوه بر آن به تشخیص خود نسبت به تعیین خسارات مادی و معنوی وارده به خویش یا دیگر اشخاص اقدام نموده و کسب وکار ملزم به جبران خسارات وارده خواهد بود.
تعهدات اختصاصی کاربران:
عدم همراه داشتن هرگونه کالا، ابزار، حیوانات و یا اشیایی که مطابق با شرایط مجاز استفاده از خدمات سحرانا نیست
درج هرگونه سفارش برای بهره مندی از خدمات سحرانا باید صرفاً در مواردی باشد که تصمیم نهایی برای سفارش گذاری گرفته شده باشد زیرا کاربر ملزم به رعایت قوانین و مقررات کشور و سحرانا و پرداخت هزینه های مربوط به سفارش گذاری خواهد بود.
تعهد کلیدی سحرانا: کاربران و کسب وکارها، سرمایه با ارزش و بی بدیل سحرانا هستند، بنابراین شما را مهم ترین شریک و منشأ موفقیت خود برای ارائه خدمات در سحرانا می دانیم و با افتخار همه تلاش مان برای جلب رضایت حداکثری شما خواهد بود.
معتقدیم پیشرفت مستمر و تأمین منافع ما وقتی رخ خواهد داد که ابتدا، منافع مادی و معنوی شما از مسیر استفاده از خدمات سحرانا، تأمین شده باشد.