روغن های گیاهی مفید برای رفع سیاهی دور چشم

فهرست مطلب


سیاهی اطراف چشم که در برخی به دلایل ارثی، در برخی به دلیل بیماری و در برخی دیگر به دلیل عادت های نادرست به وجود می آید از جمله مشکلات پوستی است که راه حل های گیاهی مناسبی هم دارد، از جمله این راه حل ها استفاده از روغن های گیاهی مفید است، در ادامه به معرفی و نحوه مصرف روغن های گیاهی مفید برای رفع سیاهی دور چشم می پردازیم.

روغن های گیاهی مفید برای رفع سیاهی دور چشم

روغن بادام


این روغن سیاهی دور چشم را کاهش می دهد و می تواند پف اطراف چشم را از بین ببرد، خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی این روغن باعث محافظت بیشتر از پوست می شود و ویتامین E موجود در آن پوست را لطیف و نرم نگه می دارد.

روغن بادام

روش استفاده از روغن بادام برای رفع سیاهی دور چشم


برای مصرف این روغن آن را اطراف چشم خود مالش دهید، این روغن بسیار سبک است و به سادگی جذب می شود، بهترین زمان برای مصرف آن در طول روز است اما می توانید شب تا صبح هم از آن استفاده کنید، صبح روز بعد حتما صورت خود را بشویید.

روغن کرچک


روغن کرچک که سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 است از جمله روغن های بسیار مهم برای پوست و دور چشم به حساب می آید که می تواند علاوه بر کاهش سیاهی دور چشم تورم را هم از بین ببرد و باعث بهبود پف چشم و کاهش رگ های خونی شود، برای استفاده از خواص آنتی اکسیدانی این روغن و هیدارته کردن پوست می توانید آن را در فهرست روغن های ضروری خود قرار دهید.

روغن کرچک

روش مصرف روغن کرچک


برای استفاده از این روغن دو قطره از آن را زیر چشم و اطراف آن مالش دهید، بهتر است از حرکات دایره ای استفاده کنید، بهترین زمان برای مصرف این روغن هم شب هنگام و قبل از خواب است، صبح روز بعد می توانید صورتتان را بشویید.

روغن میخک


روغن میخک روغنی است که استرس و اکسیده شدن پوست را کاهش می دهد و به جوان سازی کمک می کند، این روغن علاوه بر روشن کردن پوست می تواند گردش خون را هم افزایش دهد که برای کاهش حلقه های سیاه اطراف چشم بسیار اهمیت دارد، این روغن خاصیتی ضد التهابی و آنتی اکسیدانی دارد که قابل توجه دارد و از جز روغن های گیاهی مفید برای رفع سیاهی دور چشم است.

روغن میخک

روش استفاده از روغن میخک


برای استفاده از این روغن بهتر است چند قطره از آن را با چند قطره از روغن زیتون ترکیب کنید تا رقیق شود و بعد آن را اطراف چشم خود ماساژ دهید، این کار را با حرکات دایره ای انجام دهید و هر روز تکرار کنید.

روغن سدر


روغن سدر که سرشار از فواید مختلف برای پوست است علاوه بر خاصیت درمانی که در از بین بردن آکنه و اگزما دارد می تواند به روشن شدن پوست هم کمک کند، این روغن در محصولات مختلف روشن کننده پوست کاربرد دارد و چربی پوست را هم کاهش می دهد، می توانید برای کاهش سیاهی دور چشم از این روغن استفاده کنید.

روغن سدر

روش مصرف روغن سدر


برای مصرف این روغن توجه کنید که حتما باید از روغن حامل مانند روغن زیتون استفاده کنید، چند قطره از روغن سدر را با یک قاشق چایخوری روغن زیتون ترکیب کنید و استفاده کنید، بعد از چهار تا پنج ساعت می توانید آن را بشویید.

روغن اسطوخودوس


این روغن در افزایش گردش خون تاثیر مثبتی دارد و می تواند با آنتی اکسیدان های مختلف خود باعث مرطوب شدن پوست شده و شما را جوان تر کند، برای کاهش پف، سیاهی دور چشم، آبرسانی به پوست و سفت کردن پوست می توانید از روغن اسطوخودوس استفاده کنید.

روغن اسطوخودوس

روش مصرف روغن اسطوخودوس


برای مصرف روغن اسطوخودوس چند قطره از آن را با دو قطره روغن میخک ترکیب کنید و اطراف چشمانتان بمالید، می توانید شب این کار را کنید و صبح صورتتان را بشویید.

روغن گل سرخ


برای از بین بردن تیرگی های اطراف چشم روغن گل سرخ استفاده کنید، این روغن ضد پیری و روشن کننده پوست است و علاوه بر فواید بسیار دیگری که دارد باعث بهبود وضعیت عمومی پوست می شود.

روغن گل سرخ

روش استفاده از روغن گل سرخ


برای مصرف این روغن دو قطره از آن را با یک قاشق چای خوری ژل آلوئه ورا ترکیب کنید و اطراف چشم بمالید، می توانید این کار را شب هنگام انجام دهید و صبح روز بعد صورتتان را بشویید.

روغن لیمو


برای روشن کردن پوست به طور کلی می توان از این روغن استفاده کرد، علاوه بر افزایش رطوبت، این روغن رنگ پوست را هم یکدست می کند و باعث پاکسازی پوست می شود، روغن لیمو سرشار از ویتامین ث است که برای کاهش سیاهی اطراف چشم بسیار موثر است و می تواند سلول های پوستی را ترمیم کند.

روغن لیمو

روش مصرف روغن لیمو


برای مصرف این روغن باید آن را با روغن های دیگر ترکیب کنید، بهترین کار استفاده از روغن ویتامین E و روغن کند است، از هر کدام چند قطره به روغن لیمو اضافه کنید و سپس اطراف چشمان خود اعمال کنید، می توانید کل پوست صورت خود را با آن آغشته کنید، البته قبل از مصرف از عدم حساسیت خود مطمئن شوید.

روغن بابونه


روغن این گیاه در عین اینکه ضد افسردگی و آنتی بیوتیکی موثر هم به حساب می آید در از بین بردن تیرگی های پوست بخصوص سیاهی اطراف چشم موثر است و می تواند محافظت از پوست را تقویت کند.

روغن بابونه

روش استفاده از روغن بابونه


برای مصرف این روغن می توانید یک قطره از آن را با 15 میلی لیتر روغن هسته زردآلو مخلوط کنید و اطراف چشم خود بمالید، می توانید از روغن های حامل مانند روغن زیتون هم در ترکیب با روغن بابونه استفاده کنید.

روغن رازیانه


روغن رازیانه یکی دیگر از روغن های گیاهی مفید برای رفع سیاهی دور چشم است؛ این روغن روغنی سرشار از ویتامین ث، آ، کا و ب6 است که می تواند برای پوست معجزه کند، این روغن می تواند پوست را شفاف و لطیف کند و سیاهی های اطراف چشم را از بین ببرد.

نحوه مصرف روغن رازیانه


برای مصرف این روغن حتما باید از ترکیب روغن حامل استفاده کنید، پیشنهاد ما استفاده از روغن نارگیل است، یک قطره از روغن رازیانه را با یک قاشق چایخوری از روغن نارگیل ترکیب کنید و اطراف چشمان خود ماساژ دهید.

روغن رازیانه

روغن رزماری


برای کاهش پف اطراف چشم و از بین بردن سیاهی ها روغن دیگری که می توانید به آن مراجعه کنید روغن رزماری است، این روغن باعث افزایش گردش خون، بهبود سیستم ایمنی بدن، کاهش التهاب و استرس می شود و از آن برای کاهش آکنه و درمان پیری زودرس استفاده می کنند، روغن رزماری برای درخشان تر شدن پوست بخصوص اطراف چشم گزینه بسیار مناسبی است.

روغن رزماری

روش مصرف روغن رزماری


برای استفاده از این روغن با تکه ای پارچه نرم یا پنبه که تمیز باشد آن را اطراف چشمان خود بمالید، مراقب باشید که روغن را به چشمتان نزنید، بعد از چند ساعت می توانید روغن را بشویید.

روغن آرگان


این روغن که از جمله روغن های درخشان کننده پوست شناخته می شود می تواند لکه های پوستی مختلف را از بین ببرد و ویتامین ای بدن را تامین کند، روغن گیاهی آرگان روغنی سرشار از خواص آنتی اکسیدانی است که پوست را لطیف می کند و ضد پیری است.

روغن آرگان

روش استفاده از روغن آرگان

هر شب قبل از خواب روغن را روی پوست و اطراف چشم ماساژ دهید و بخوابید، صبح روز بعد می توانید صورتتان را بشویید.

نکات مهم برای از بین بردن سیاهی دور چشم:


باید توجه کنید که عادت های بد مثل مالیدن چشم یا نگه داشتن آرایش در هنگام خواب از جمله کارهایی هستند باعث سیاهی اطراف چشم می شوند یا این مشکل را تشدید می کنند، برای برطرف کردن این مشکل علاوه بر استفاده از روش های گیاهی مختلف باید خواب مناسبی هم داشته باشید و از نور مستقیم آفتاب دوری کنید، رژیم غذایی سرشار از ویتامین آ، ای و ث می تواند موثر باشد، آب زیاد بنوشید و دقت کنید که مصرف دخانیات و کافئین های مختلف هم در ایجاد سیاهی دور چشم نقش دارد.


سوالات رایج

چگونه از عدم حساسیت خود نسبت به روغنی مطمئن شویم؟

روغن را قبل از اینکه اطراف چشمتان بمالید روی قسمتی از پوست دست خود اعمال کنید و منتظر بمانید، اگر حساسیتی رخ نداد می توانید آن را برای پوست صورت استفاده کنید.

آیا زنان باردار یا شیرده می توانند از روغن های گیاهی برای کاهش سیاهی دور چشم استفاده کنند؟

استفاده موضعی از این روغن ها مشکل خاصی ایجاد نمی کند، با این حال برای اطمینان بهتر است قبل از مصرف با پزشک مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *