30 روش تهیه ماسک صورت با آرد برنج

فهرست مطلب

ماسک صورت تهیه شده از آرد برنج راهکاری ساده در عین حال موثر و قدرتمند برای تامین سلامت پوست و رفع مشکلات آن مانند جوش، آکنه و چین و چروک می باشد، این محصول به علت تاثیر به سزایی که دارد معجزه ی زیبایی زنان آسیایی به شمار می آید، ما در این متن میخواهیم به کمک چندین راهکار موثر مشکلات ناحیه پوستتان را بر طرف نماییم، اگر به دنبال تغییر اساسی در صورتتان هستید ما را تا انتها متن همراهی کنید.

30 روش تهیه ماسک صورت با آرد برنج

آرد برنج معجزه زیبایی صورت


ویتامین ب موجود در آرد برنج برای پوست بسیار اهمیت دارد و مفید واقع شده است و باعث افزایش تقسیم سلولی در بافت های پوست می شود، با استفاده از این ماسک میتوانید با پیری زودرس مقابله کرده و 10 سال جوانتر به نظر بیایید، همچنین با مصرف آن میتوانید رطوبت پوست را افزایش داده و رنگ پوستتان را به تدریج روشن تر کنید، تهیه این ماسک بر روی هرگونه پوست مفید است، حتی میتوان آن را به عنوان ضد آفتابی طبیعی نیز مورد استفاده قرار داد ، پیشنهاد ما درست کردن ماسک از این آرد است که در اینجا چند روش برای ساختن آن اشاره می کنیم.

تهیه انواع ماسک صورت با آرد برنج


در ادامه این مطلب شما با روش های تولید ماسک صورت با آرد برنج، روش جوانسازی پوست، رفع لکه جوش و اکنه معرفی می شوید، ما میخواهیم به کمک چندین راهکار ساده شما را از مزایای این ماسک بهره مند کنیم، بنابراین تا انتهای متن به همراه ما باشید.

ماسک آرد برنج و چای سبز و آبلیمو


برای از بین بردن لکه های تیره و چین و چروک پیشنهاد ما ماسکی است که هفته ای سه مرتبه باید استفاده کنید، کیسه چای سبز را در فنجان آب داغ خیس کنید و دو قاشق غذاخوری آردبرنج را با دو قاشق چای خوری آبلیمو به آن اضافه کنید، این ماسک را ده دقیقه روی صورت خود نگه داشته و بشویید.

ماسک آرد برنج و چای سبز و آبلیمو

ماسک آرد برنج و پودر پاپایا


برای بهره مندی از تاثیرات این ماسک بر روی زخم و آکنه بهتر است یک قاشق آرد برنج را با میوه پاپایا له شده ترکیب نمایید و بر روی تمام نقاط صورت بمالید سپس آن را شستشو دهید ،این ماسک را حدود 2 الی 3بار در هفته استفاده کنید.

ماسک آرد برنج و آب خیار


برای داشتن پوستی شاداب می توانید دو قاشق غذاخوری آرد برنج را با آب خیار ترکیب کرده و خمیری بسازید که روی پوست خود قرار دهید و بعد از خشک شدن بشویید، خیار برای پوست بسیار مفید است و در ترکیب با آرد برنج ماسکی شگفت انگیز می سازد.

ماسک ارد برنج و چای سبز


برای تسکین زخم و آکنه پوست بهتر است حدود یک قاشق چای سبز را با یک قاشق آرد برنج ترکیب کرده و آن را بر روی تمامی نقاط صورت خود بمالید، پس از خشک شدن ان بر روی صورت پوستتان را شستشو دهید، این ماسک را حدود 2 بار در هفته مورد استفاده قرار دهید.

ماسک آرد برنج سیب زمینی عسل


برا بهره مندی از تاثیرات این ماسک بر روی شادابی و درخشندگی پوست بهتر است حدود یک قاشق ارد برنج را با یک قاشق سیب زمینی له شده ترکیب نمایید و مقداری عسل نیز به آن بیفزایید، ماسک حاصل را بر روی صورت و گردن خود بمالید، پس از خشک شدن آن را شستشو دهید، این ماسک را دوبار در هفته مورد استفاده قرار دهید.

ماسک آرد برنج سیب زمینی عسل

ماسک صورت تهیه شده از آرد برنج و گوجه فرنگی


برای رفع لکه های تیره پوست که با افزایش سن بر روی صورت پدیدار می شوند بهتر است حدود یک قاشق غذاخوری آرد برنج را با گوجه رنده شده تر کیب نمایید در صورت تمایل به آن مقداری آب نیز بیفزایید، خمیر حاصل را بر روی صورت و گردن مالیده و ماساژ دهید، اجازه دهید به مدت 15 الی 20 دقیقه این بر روی صورت بماند سپس آن را شستشو دهید، این ماسک درمانی را 2 الی 3 بار در هفته مورد استفاده قرار دهید.

ماسک آرد برنج ، خاک رنگ بر وآب گوجه فرنگی


برای بهره مندی از تاثیرات این ماسک بر روی آکنه، چربی های اضافی پوست و در نهایت شفافیت آن بهتر است حدود یک قاشق آرد برنج ، نصف قاشق خاک رنگ بر و مقداری آب گوجه فرنگی ترکیب نمایید و محصول تهیه شده را بر روی پوست خود بمالید و ماساژ دهید، پس از خشک شدن آن را شستشو دهید.

ماسک آردبرنج و گلاب


برای درمان جوش می توانید آردبرنج را با گلاب طبیعی ترکیب کرده و روی صورت بمالید، بعد از ده دقیقه آن را بشویید و منتظر معجزه بمانید.

ماسک آردبرنج و گلاب

ماسک آرد برنج و پودر چوب صندل


برای لایه برداری پوست خود بهتر است آرد برنج و چوب صندل را به مقدار یکسانی ترکیب کرده و مقداری ماست به آن اضافه کنید، ماسک حاصل از این ترکیب را بر روی ناحیه صورت و گردن خود بمالید، پس از خشک شدن آن را شستشو دهید، این روش درمانی را دوبار در هفته مورد استفاده قرار دهید.

ماسک آردبرنج با پودر نارگیل


آردبرنج را با پودر نارگیل ترکیب کنید و مقداری آب بزنید تا حالتی خمیری بگیرد، از این ماسک هفته ای یک بار استفاده کنید و از اکسیژنی که به پوستتان می رسد لذت ببرید.

ماسک تهیه شده از آرد برنج و شیر نارگیل


برای بهره مندی از تاثیرات این ماسک بر روی روشن سازی رنگ پوست بهتر است مقدار یکسانی از هردو محصول را ترکیب کرده و بر روی پوست به آرامی بمالید، پس از گذشت 15 الی 20 دقیقه ان را با آب شستشو دهید، شما میتوانید به ان ماسک حدود 2قاشق پالپ گوجه فرنگی نیز بیفزایید.

ماسک آرد برنج و ویتامین E


برای تهیه این ماسک و تاثیر آن بر روی جوانسازی پوست بهتر است یک قاشق از این آرد را با چند قطره از ویتامین ترکیب کرده و خمیر حاصل را روی ناحیه گردن و صورت بمالید، پس از خشک شدن آن را به طور کامل شستشو دهید این ماسک گیاهی را بهتر است دوبار در هفته مورد استفاده قرار دهید.

ماسک آرد برنج و ویتامین E

ماسک آرد برنج زردچوبه خامه و عسل


برای آبرسانی و روشن کردن رنگ پوست بهتر است از ترکیب آرد برنج ،زردچوبه ،عسل و خامه استفاده کنید و آن را بر روی پوست صورت بمالید پس از گذشت 15 الی 20 دقیقه پوست صورت خود را با آب سرد شستشو دهید، این ماسک را حدود یک بار در هفته طی یک ماه مورد استفاده قرار دهید.

ماسک صورت تهیه شده از آرد برنج و آرد نخود


برای روشن سازی و شفافیت پوست بهتر است حدود یک قاشق آرد برنج را با 3 قاشق آرد نخود ترکیب کرده و مقداری شیر به‌ آن اضافه کنید و بر روی ناحیه صورت خود بمالید،ّ پس از گذشت 10 الی 15 دقیقه صورتتان را با آب شستشو دهید، در تهیه این ماسک به جای شیر میتوانید گلاب و یا شکر را نیز مورد استفاده قرار دهید.

ماسک آرد برنج و شیر


یک قاشق از آرد را با مقداری شیر مخلوط کنید انقد که خمیری آماده شود و این خمیر را به مدت پنج دقیقه روی پوست خود بگذارید و بعد با آب ولرم بشویید، سعی کنید در تهیه ماسک هم از شیر بسیار سرد استفاده نکنید.

ماسک آرد برنج و شیر


ماسک آرد برنج و پودر جوی دو سر


برای رفع نا خالصی ها و لکه های تیره پوست بهتر است آرد برنج ، پودر جوی دو سر را به مقدار یکسان ترکیب کرده و به ترکیب حاصل مقداری شیر بیفزایید و بر روی نواحی صورت و گردن بمالید اجازه دهید به مدت 15 الی 20 دقیقه این محصول بماند سپس ان را با آب گرم شسشتو دهید این ماسک را حدود 2 بار در هفته مورد استفاده قرار دهید.

ماسک آرد برنج و پودر جوی دو سر

ماسک آرد برنج و آب لیمو


برای روشن تر شدن رنگ پوست و رفع تیرگی آن 4 قاشق ارد برنج را با 3 قاشق ابلیمو ترکیب نمایید و بر روی مناطق تیره رنگ پوست خود قرار دهید، پس از گذشت 30 دقیقه آ را با آب شستشو دهید.

ماسک تهیه شده از آرد برنج و سفید تخم مرغ


برای تهیه این ماسک و بهره مندی از تاثیرات آن بهتر است یک سفیده تخم مرغ 3، قاشق ارد برنج و مقداری عسل را ترکیب نمایید، پس از مالیدن آن بر روی صورت و گذشت 20 دقیقه آن را با آب ولرم شستشو دهید.

ماسک آردبرنج با سیب زمینی و ماست


یک قاشق غذاخوری آردبرنج، پالپ سیب زمینی و ماست را با هم ترکیب کرده و روی پوست بمالید، این ترکیب را بعد از بیست دقیقه بشویید، این کار باعث سفیدی صورت و از بین رفتن چربی های صورت می شود.

ماسک آردبرنج و جو پرک و عسل


ترکیب یک قاشق از هر یک از مواد آردبرنج و جوپرک و عسل با کمی آب یا آبلیمو معجونی روشن کننده برای پوست می سازد، این ماسک را بعد از بیست دقیقه بشویید و البته حتما توجه کنید که ماسک به دمای اتاق رسیده باشد.

ماسک آردبرنج و آلوئه ورا


یک قاشق غذاخوری آردبرنج را با با دو قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا ترکیب کرده و هفته ای یک بار روی صورت بمالید، بعد از خشک شدن این ماسک را بشویید و از خاصیت لایه برداری پوست بهره ببرید.

ماسک آردبرنج و آلوئه ورا

ماسک آرد برنج، پودر شیرین بیان و پودر شیر


برای تهیه این ماسک 3 قاشق آرد برنج، نصف قاشق پودر شیرین بیان و یک قاشق پودر شیر را ترکیب کرده و بر روی تمامی نقاط پوست بمالید، پس از گذشت 15 الی 20 دقیقه صورتتان را با آب شستشو دهید، برای مشاهده تاثیرات این ماسک آن را 3 بار در هفته مورد استفاده قرار دهید.

ماسک آرد برنج و پودر پوست پرتقال


برای شفافیت پوست خود بهتر است مقدار یکسانی از آرد برنج و پودر پوست پرتقال را ترکیب نمایید و مقداری گلاب به ان اضافه کنید، سپس خمیر به دست آمده را بر روی پوست خود بمالید، پس از گذشت 15 الی 20 دقیقه آن را شستشو دهید، برای مشاهده تاثیرات این ماسک بر روی صوت آن را به مدت 2 الی 3 بار در هفته مورد استفاده قرار دهید.

ماسک آرد برنج و پودر پوست پرتقال

ماسک آرد برنج و ماست و روغن زیتون و زردچوبه


یک قاشق چایخوری آرد برنج را با یک دوم قاشق چایخوری پودر زردچوبه و یک چهارم قاشق چایخوری روغن زیتون ترکیب کرده و یک قاشق چایخوری ماست به آن اضافه کنید، این ماسک را بیست دقیقه روی صورت بمالید و تاثیر آن را در روشن و مرطوب شدن پوست مشاهده کنید.

ماسک آردبرنج و گلیسیرین و سفیده تخم مرغ


آردبرنج، سفیده تخم مرغ و چند قطره گلیسیرین را با هم ترکیب کنید و روی پوستتان بمالید، تا زمانی که خشک شود نگه دارید و سپس بشویید، این ماسک خاصیتی ضد پیری دارد.

ماسک آردبرنج سفیده تخم مرغ و روغن بادام


برای تهیه این ماسک یک قاشق آرد برنج را با سفیده تخم مرغ و 10 قطره روغن بادام ترکیب کنید تا خمیری حاصل شود سپس ماسک ایجاد شده را بر روی صورت خود بمالید و ماساژ دهید و پس از گذشت 30 دقیقه آن را شستشو دهید.

ماسک آردبرنج سفیده تخم مرغ و روغن بادام

ماسک آردبرنج کلم و تخم مرغ


برای تهیه این ماسک آرد برنج را با مقداری کلم خرد شده ترکیب نمایید و سفیده تخم مرغ را به آن بیفزایید سپس خمیر حاصل را بر روی صورت خود قرار داده و ان را به آرامی ماساژ دهید، پس از خشک شدن آن را با آب سرد شستشو دهید.

کرم آرد برنج


یک قاشق آردبرنج، یک قاشق روغن نارگیل، یک قاشق روغن بادام تلخ و چند قطره روغن رزماری را با هم ترکیب کنید و به عنوان کرم استفاده کنید، این کرم برای از بین بردن لکه های صورت بسیار اثر بخش است.

ماسک آردبرنج برای برنزه کردن پوست


برای تهیه این ماسک ارد برنج ، شیر و مقداری شکلات را ترکیب کرده و آن را به طور کامل بر روی پوست بمالید، پس از گذشت 15 دقیقه آن را با آب ولرم شستشو دهید، برای مشاهده تاثیرات بیشتر این ماسک بر روی صورت و حتی بدن آن را روزانه یک مرتبه مورد استفاده قرار دهید.

ماسک آرد برنج برای رفع جوش و آکنه


برای تهیه این ماسک بهتر است یک قاشق آرد برنج را با 3 الی 4 قطره روغن کرچک و چند قطره گلاب ترکیب نمایید و بر روی پوست صورت خود به طور کامل بمالید پس از گذشت 5 دقیقه آن را با آب سرد شستشو دهید، بهتر است این ماسک را 2 الی 3 بار درهفته مورد استفاده قرار دهید، برای خرید روغن کرچک کلیک کنید.

ماسک آرد برنج برای رفع جوش و آکنه

نکاتی هنگام مصرف ماسک آرد برنج


اگر دارای پوستی خشک هستید بهتر است بعد از استفاده از این ماسک از یک مرطوب کننده استفاده کنید، از ورود این ماسک به چشم هایتان خودداری کنید، اگرچه به آرد برنج آلرژی دارید آن را مورد استفاده قرار ندهید، قبل از استفاده از این محصول آن را بر روی قسمتی از پوست دست امتحان کنید اگر دچار حساسیتی نشده اید ان را به طور کامل مورد استفاده قرار دهید، ماسک های تهیه شده از این محصول را آرام و ملایم بر روی صورتتان بمالید تا دچار سوزش نشوید، قبل بیرون رفتن محلول ضد آفتاب را مورد استفاده قرار دهید، تمامی ماسک های معرفی شده در قسمت بالا را میتوان برروی پوست گردن و دست نیز مورد استفاده قرار دهید ، تمامی ماسک های معرفی شده در قسمت بالا را بیش از 2 الی 3 بار در هفته مورد استقاده قرار ندهید زیرا سبب بروز حساسیت در پوست می شود، قبل استفاده از این ماسک پوست خود را به طور کامل شستشو دهید، هیچ موقع از آب خیلی سرد و یا گرم هنگام شستشوی صورت بعد استفاده از ماسک استفاده نکنید و آب ولرم را مورد استفاده قرار دهید.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *