عرق بیدمشک در بارداری

فهرست مطلب


بیدمشک نام گیاهی است که سنبله هایی با اسانس معطر دارد و سرشار از خواص درمانی است، این گیاه از زمان های دور مورد استفاده قرار می گیرد و سابقه ای طولانی در طب سنتی دارد، عرق بیدمشک عرقی خوش عطر و معروف است که حتی بیشتر از خود گیاه استفاده می شود و می تواند باعث تقویت قلب، قوای جنسی، اعصاب و دستگاه گوارش شود، اکنون تلاش بر این است که از خواص عرق بیدمشک در دوران بارداری صحبت کرده و اثرات آن را بررسی کنیم.

عرق بیدمشک در بارداری

مصرف عرق بیدمشک در دوران بارداری


این عرق در دوران بارداری باید به مقدار کم و البته زیر نظر پزشک مصرف شود، از خواص این گیاه در دوران بارداری می توان به کاهش افسردگی، بهبود وضعیت جسمی و روحی و کاهش تنش ها اشاره کرد.

توجه
خانم هایی که سابقه یا خطر سقط جنین دارند و دچار خونریزی در دوران بارداری می شوند باید بیشتر احتیاط کنند و تا جایی که می تواند مصرف آن را به حداقل برسانند.

مصرف عرقیجات و گیاهان دارویی در دوران بارداری


به این نکته توجه کنید که مصرف گیاهان دارویی مختلف و عرقیجات در دوران بارداری پیشنهاد نمی شود زیرا می توانند آثاری مخرب در جنین داشته باشند ویا حتی باعث سقط جنین شوند پس سعی کنید اگر می خواهید چیزی مصرف کنید قبل از مصرف با پزشک مشورت کنید.

افسردگی در دوران بارداری


مصرف این گیاه در دوران بارداری بیشتر برای کاهش افسردگی استفاده می شود تا تنش های روحی این دوران را کاهش دهد، البته ترکیب عرق بیدمشک با عرق بهارنارنج بیشتر توصیه می شود اما همانطور که گفته شد مصرف آن می تواند عوارضی برای خانم های باردار داشته باشد و باید در مصرف آن احتیاط کرد.

افسردگی در دوران بارداری

افزایش اشتها با عرق بیدمشک در دوران بارداری


از دیگر دلایل مصرف عرق بیدمشک افزایش اشتهاست، یکی از مشکلاتی که ممکن است در دوران بارداری پیش بیاید کم اشتهایی است و عرق گیاه بیدمشک با افزایش اشتها این مشکل را رفع می کند و تپش قلب را کاهش می دهد.

افزایش اشتها با عرق بیدمشک در دوران بارداری

روش درست کردن شربت بیدمشک


از آن جایی که خانم های باردار از این عرق برای درست کردن شربت استفاده می کنند بد نیست در این قسمت طرز تهیه شربت بیدمشک را هم بیان کنیم.
برای درست کردن شربت بیدمشک یک پیمانه شکر، نصف پیمانه عرق بیدمشک و دو پیمانه آب را ترکیب کنید و بعد از ترکیب آن را روی حرارت بجوشانید بعد از دو دقیقه می توانید آن را از روی حرارت بردارید و منتظر بمانید تا سرد شود، این شربت، آرامبخش، ضد رطوبت و ضد گرمازدگی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *