تهیه ماسک صورت با سرکه سیب

فهرست مطلب

استفاده از ماسک های طبیعی و گیاهی انداره منافذ پوست را کاهش داده و سبب رفع روغن های اضافی تولید شده توسط پوست می شود، سلامت پوست و زیبایی آن را تامین می کند، در این متن کوتاه تلاش بر این است تا با تهیه ماسک صورت با سرکه سیب ، محصولی فوق العاده برای درمان مشکلات پوستی اشاره کنیم، امیدواریم تا انتهای متن ما را همراهی کنید، میتوانید این محصول را از عطاری آنلاین سحرانا تهیه نمایید.

تهیه ماسک صورت با سرکه سیب

ماسک سرکه سیب برای جوانسازی پوست


ابتدا یک قاشق چای خوری شیر، یک قاشق سرکه سیب و یک قاشق چای خوری عسل را با هم ترکیب کرده و ان را بر روی صورت بمالید 20 دقیقه صبر سپس ان را پاک کنید.
همچنین میتوانید دولیوان آب و سه قاشق سرکه را در قابلمه ای بجوشانید ابتدا صورت خود را بخار دهید سپس مخلوط سرکه وآب را به صورت خود بزنید این ماسک را هفته ای دوبار مورد استفاده قرار دهید.

رفع چین و چروک در ناحیه گردن


برای انجام این کار حدود یک قاشق شیر، یک قاشق سرکه سیب و مقداری عسل را ترکیب کنید و در ناحیه گردن بمالید 20دقیقه صبر کنید سپس ان را شستشو دهید این عمل را میتوانید هفته ای یک بار انجام دهید.

ماسک صورت با سرکه سیب برای درمان آکنه


برای تهیه این ماسک خانگی یک قاشق آب ، یک قاشق سرکه و مقداری کربنات را مخلوط کنید سپس تکه ای پنبه در محلول بزنید وبرروی پوست آسیب دیده بمالید، بگذارید 10 دقیقه بماند و آن را با آب گرم بشویید. میتوانید یک بار در هفته این عمل را تکرار کنید.

ماسک صورت با سرکه سیب برای درمان آکنه

ماسک صورت با سرکه سیب برای رفع لکه های دست


یک قاشق سوپ خوری روغن سویا را با سک قاشق سرکه سیب و روغن هسته انگور ترکیب کنید و قبل از خواب بر روی دستانتان بمالید استفاده از این ماسک خانگی از به رفع لکه های دست کمک می کند.

ماسک صورت با سرکه سیب جهت پاکسازی پوست

سرکه سیب به علت خواص ضدعفونی کننده ای که دارد به رفع غدد چربی پوست کمک می کند و سبب پاکسازی ان می شود برای این منظور به یک فنجان قهوه مقداری سرکه و آب بیفزایید و صورت خود را با ان پاک کنید.

ماسک صورت با سرکه سیب جهت پاکسازی پوست

ماسک سرکه و خاک رس


ماسک تهیه شده از سرکه و خاک رس اندازه منافذ را کاهش داده و به جذب چربی های اضافی کمک می کند، برای تهیه این ماسک یک قاشق خاک رس مقداری سرکه سیب و روغن اسطوخودوس را مخلوط کنید،این ماسک را 15 الی 20 دقیقه نگه دارید و ان را با اب سرد شستشو دهید این عمل را یک بار در هفته انجام دهید.

ماسک صورت برای درمان آفتاب سوختگی


برای تهیه این ماسک نصف فنجان سرکه سیب را با 4 لیوان آب مخلوط کرده و بر روی محلی که دچار اسیب دیدگی شده است بمالید و برای مدتی ماساژ دهید، این عمل را طی چند روز انجام دهید تا به طور کامل مشکل شما بهبود پیدا کند.

ماسک صورت برای درمان آفتاب سوختگی

هنگام تهیه ماسک صورت و استفاده آن به چه نکاتی توجه کنیم؟


سرکه سیب اسیدی غلیظ است، هنگام مصرف آن بهتر است آن را با میزان مساوی آب مخلوط کنید، اگر برای اولین بار آن را مورد استفاده قرار می دهید سرکه را به قسمتی از پوست بمالید در صورتی که پوستتان واکنشی نسبت به ان نشان نداد آن را مورد استفاده قرار دهید ، مصرف این ماسک بهتر است در شب صورت بگیرد تا اشعه خورشید به ان لطمه ای وارد نکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *