ماسک روغن کرچک، معجزه زیبایی صورت

فهرست مطلب

همانطور که میدانید ماسک های گیاهی آسان ترین و بی عارضه ترین روش ها برای تامین سلامت پوست هستند، در این متن میخواهیم با کمک چند راهکار ساده و خانگی شما را با روش های رفع لک ، چین و چروک و جوش صورت اشنا کنیم، شما در این متن علاوه بر اینکه با روش تهیه ماسک روغن کرچک آشنا می شوید طریقه مصرف ان را نیز آموزش میبینید، در صورت تمایل به شناخت بیشتر این محصول و طریقه مصرف ان به شما پیشنهاد می کنیم تا انتهای متن ما را همراهی کنید.

ماسک روغن کرچک، معجزه زیبایی صورت

روغن کرچک درمانگر پوست


روغن کرچک یک نمونه روغن های مفید و حائز اهیمت است که مزایا و منافع بسیاری دارد، خواص منحصر به فرد این روغن بر روی پوست، قابلیت افزون به انواع ماسک های صورت را ایجاد کرده است، به دلیل دارا بودن ریزینولئیک اسید و انواع مقادیر موجود در ان به عنوان محصول مراقبت از پوست معرفی شده است.

تاثیرات منحصر به فرد ماسک های گیاهی بر روی پوست

پوست یک نمونه از حساس ترین نقاط بدن است و بهره مند بودن از پوستی زیبا و لطیف خواسته هریک از بانوان است، امروزه ماسک های گیاهی به دلیل تامین جذابیت ظاهری بسیار مورد توجه واقع شده اند اما سوالی که در این متن ما را درگیر می کند این است که آیا استفاده از ماسک های صورت تاثیراتی بر روی پوست دارد؟ماسک تهیه شده از عناصر گیاهی میتوانند باعث مرطوب سازی پوست صورت شود وآن را روشی برای رفع التهاب استفاده کرد.

تاثیرات منحصر به فرد ماسک های گیاهی بر روی پوست

تهیه انواع ماسک با روغن کرچک


در ادامه این مطلب به معرفی انواع ماسک های گیاهی روغن کرچک می پردازیم و شما را با نحوه استفاده از این ماسک ها آشنا می کنیم در صورت تمایل به شناخت بیشتر ادامه مطلب را بخوانید.

ماسک روغن کرچک


برای بهره مندی از تاثیرات این روغن بر پوست پنبه ای را به روغن کرچک آغشته کرده و آن را به روش دایره ای بر روی پوست ماساژ دهید سپس ان را با پاک کننده ای ملایم شستشو دهید، بهتر است این ماسک را حدود 2 بار در هفته مورد استفاده قرار دهید، از تاثیرات این ماسک بر روی صورت میتوان به رفع چین و چروک و لکه های پوستی اشاره کرد.

روغن کرچک و روغن زیتون


برای بهره مند شدن از تاثیرات این ماسک حدود یک قاشق از روغن کرچک را با روغن زیتون مخلوط کنید و برای چند دقیقه پوست صورتتان را با ماسک حاصل ماساژ دهید سپس دستمال را با آب ولرم خیس کرده و آن را به آرامی بر روی پوست صورت خود بکشید این روش را مجدد تکرار کنید، بهتر است این ماسک گیاهی را سه بار در هفته انجام دهید و شاهد تاثیرات مثبت آن باشید.

 روغن کرچک و روغن زیتون

روغن کرچک و روغن نارگیل


برای بهبود مشکلات پوستی مقدار مساوی از روغن کرچک و روغن نارگیل را مخلوط کنید سپس بر روی پوست بمالید و به ارامی ماساژ دهید انجام این روش درمانی به طور منظم و روزانه به درمان مشکلات پوستی و تامین سلامت پوست کمک می کند.

روغن کرچک و ویتامین E


حدود یک قاشق روغن کرچک را با محتویات داخل ویتامین E ترکیب کرده و به صورت یکنواخت بر روی پوست صورت بمالید، با حرکات دایره ای پوست خود را به مدت 5 دقیقه ماساژ دهید پس از گذشت 10 دقیقه پوست خود را با آب ولرم شستشو دهید و این ماسک را دو بار در هفته مورد استفاده قرار دهید.

 روغن کرچک و ویتامین E

روغن کرچک و روغن اسطوخودوس


برای این منظور حدود یک قاشق روغن کرچک را با مقداری روغن اسطوخودوس ترکیب کنید و ترکیب حاصل را به مدت 5 دقیقه با حرکات دایره ای بر روی پوست صورت ماساژ دهید، ماسک تهیه شده را بهتر است قبل از خواب استفاده کنید و صبح با پاک کننده ملایم ان را بشویید، از این ماسک حدود یک بار در هفته استفاده کنید مصرف منظم این روش درمانی سبب پاکسازی پوست، سم زدایی، کاهش چین و چروک پوستی می شود.

کرچک و زرد چوبه


برای تهیه این ماسک گیاهی یک قاشق روغن کرچک را با نصف قاشق پودر زردچوبه ترکیب کنید تا خمیری به دست آید، خمیر به دست آمده را بر روی تمام قسمت های پوست قرار دهید و بعد از گذشت یک ساعت پوست خود را شستشو دهید از این ماسک درمانی یک بار در هفته استفاده کنید، مصرف منظم این ماسک گیاهی سبب رفع لکه ، قرمزی پوست ، درمان اگزما و پسوریازیس می شود.

روغن کرچک، عسل و آب لیمو


برای این منظور یک قاشق روغن کرچک را با مقداری عسل ترکیب کرده و دو قطره آب لیموی تازه به آن بیفزایید ، ماسک را به صورت یکنواخت بر روی پوست صورت بمالید پس از گذشت یک ساعت آن را با آب ولرم شستشو دهید، این ماسک گیاهی را روزانه به مدت یک هفته مورد استفاده قرار دهید از تاثیرات این ماسک میتوان به مرطوب کنندگی پوست و جلوگیری از پوسته پوسته شدن آن اشاره کرد.

 روغن کرچک، عسل و آب لیمو

نکات قابل توجه هنگام مصرف ماسک


قبل از استفاده از ماسک روز قبل مقداری از ماسک تهیه شده را بر روی پوست دست بمالید اگر پوستتان نسبت به آن واکنشی نشان نداد آن را به طور کامل مورد استفاده قرار دهید، قبل از استفاده از ماسک های صورت پوست خود را به طور کامل تمیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *