شکوفه فندق

فهرست مطلب

شکوفه فندق سرشار از فواید مختلف است که از آن برای رفع بسیاری از بیماری ها و مشکلات بدن کمک می گیرند،روش مصرف آن معمولا به شکل دمنوش یا جوشانده است که بهتر است تحت نظر متخصص صورت گیرد.

شکوفه فندق

درمورد گیاه فندق:

فندق دارای درختی با برگ های نوک تیز و پهن است که دو ردیف دندانه دارد و رنگ آن سبز است، دمبرگ های برگ ها تقریبا یک سانتی متر هستند و دو نوع گل نر و ماده در آن وجود دارد، این گل ها به صورت سنبله آویخته در پاییز ظاهر می شود، گل های نر فندق به شکل آویز در می آید و گل های ماده میوه فندق از آن پیدا می شود.

خاستگاه:

فندق از حدود ۲۳۰۰ سال پیش در نواحی دریای سیاه ترکیه برداشت می شده ، در واقع یکی از خاستگاه های اصلی فندق جهان ترکیه است که امروزه نیز صادر کننده اصلی آن به حساب می آید.

درمورد گل فندق چه می دانید؟

گل فندق گیاهی سرشار از خواص است که سنبله ها دانه ها و گرد گل آن به عنوان دارو در طب سنتی استفاده می شوند، این گل دارای دو مدل است که گل های نر شکل سنبله ای آویزان در پاییز هستند و گل های ماده میوه فندق با ویتامین ها و خواص فراوانش برای قلب و غیره از آن می روید، هم گل های نر و هم گل های ماده فندق خواص زیادی در تسکین بدن دارند.

فواید شکوفه فندق

شکوفه فندق به سلامت گوارشی کمک می کند، خواب مناسبی به ارمغان می آورد و باعث بهبود مشکلات وزنی شده و کاهش وزن مناسب را در پی دارد، این گیاه در افزایش انرژی بدن نیز نقش موثری دارد.

خاصیت آرامش بخش

این ماده خواب آور و مسکن طبیعی است که در درمان صرع کمک کننده است و می تواند به درمان تشنج نیز کمک کند، این ماده خواب آور و مسکن را به شکل دمنوش مصرف کنید تا به بهبود حمله های ناگهانی کمک کند، علاوه بر این برای آرامش بیماران نیز مفید است.

خاصیت آرامش بخش

دستگاه گوارشی سالم تر

برای بهبود فرایند هضم در بدن و دستگاه گوارشی سالم تر سراغ گل های فندق بروید، این گل ها در درمان اسهال موثرند و باعث بهبود فرایند گوارشی می شوند.

درمان اسهال

از جمله فواید گل های فندق برای بدن این است که می تواند به درمان اسهال کمک کند، ۴۰ تا ۵۰ گرم از شکوفه های این گیاه را در یک لیتر آب سرد بریزید و ۵ دقیقه بجوشانید بعد از روی اجاق آن را بردارید و ۵ دقیقه به حال خود بگذارید، بعد از دم کشیدن می توانید آن را صاف کرده و میل نمایید.

کمک به کاهش وزن

مصرف دمنوش این گیاه در زمان عصر می تواند به کاهش وزن و لاغری کمک کند، این ماده متابولیسم بدن را بالا می برد و باعث بیشتر شدن سرعت لاغری می شود، علاوه بر این در بهبود فرایند گوارشی نیز موثر است، برای این منظور کافیست ۱۰ گرم گل فندق را با چند عدد هل و دارچین در ۳۰۰ سی سی آب دم کنید و بعد از هر وعده غذایی یک لیوان از آن را بنوشید.

افزایش انرژی بدن

فندق به تبدیل کربوهیدرات به گلوکز کمک می کند و انرژی را تولید می کند، تیامین موجود در فندق تاثیر زیادی در این کار دارد، این ماده تولید گلبول های قرمز خون را بیشتر می کند و انرژی بدن را حفظ می کند‌‌.

عوارض و موارد منع مصرف

این ماده را نباید به طور خودسر مصرف کنید،توجه کنید که ممکن است نسبت یه آن حساسیت داشته باشید و بهتر است که آن را با دقت و محتاطانه مصرف کنید، افرادی که بیماری خاصی دارند یا از داروی خاصی استفاده می کنند بهتر است قبل از مصرف با پزشک مشورت کنند.

سوالات رایج:

آیا زنان باردار یا شیرده می توانند از گل فندق استفاده کنند؟

مصرف این ماده برای زنان باردار یا شیرده توصیه نمی شود.

روش نگه داری از گل فندق به چه صورت است؟

آن را در محیط خشک و دور از تایش آفتاب نگه داری کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *